Końcówki do tankowania gazu LPG

No Comments

Aktualnie istnieją cztery podstawowe typy końcówek, które rozpowszechnione są w różnych krajach na całym kontynencie Europejskim. W Niemczech zatankujemy LPG, o ile posiadamy adapter do gniazda ACME lub tzw. Pierwsze z tych złącz jest popularniejsze we wschodniej części Niemiec, a drugie w zachodniej.

Uszczelka do butli gazowej 11kg

W Polsce stanowiska tankowania gazem obsługuje personel stacji gazowej. Choć dostępność punktów gdzie w Polsce można zatankować LPG, jest ogromna i możemy bez większego problemu wybierać stacje np. Ze względu na oferowaną cenę czy jakość, to za granicą nie jest tak dobrze. Oczywiście są kraje, w których gaz jest równie popularny co w Polsce, jednak są takie gdzie przed długi okres czasu, nie znajdziemy stacji, gdzie można go zatankować. Istnieje kilka modeli końcówek, które można spotkać w różnych krajach.

Zestaw adapterów do tankowania LPG – cała Europa – M10

Należy jednak zaznaczyć, że nawet w obrębie jednego kraju może dochodzić do różnic w wykorzystywanych końcówkach. W Niemczech bliżej Polskiej granicy wykorzystywane są inne końcówki niż w pobliżu granicy Holenderskiej. Zanim wybierzemy się czy to w podróż służbową, czy na urlop warto opracować sobie plan podróży. Choć jest to wiedza ogólnodostępna, to jednak wiele osób nie wie, że podróżując po Europie, możemy na stacjach benzynowych, napotkać się na dystrybutory z różnymi końcówkami do tankowania.

ADAPTERY DO TANKOWANIA LPG w Europie. Jaki wybrać?

Bez odpowiedniej końcówki do tankowania gazu, napełnienie zbiornika za granicami polski może okazać się niemożliwe. Rozwój technologii napędzania samochodów LPG nie przebiegał tak samo we wszystkich europejskich krajach. Stąd też na Starym Kontynencie mamy obecnie kilka rodzajów końcówek dystrybutorów, a więc i gniazd, umożliwiających tankowanie. Najbardziej popularnym systemem jest włoski, który przyjął się również w Polsce. Korzysta z niego wiele państw Środkowej i Południowej Europy.

  1. Jest on zresztą prostszy w obsłudze, więc nie musisz się martwić, że sobie z nim nie poradzisz.
  2. Przez co zatankowanie mieszanki propan-butan może być niemożliwe.
  3. W naszej ofercie znajdą Państwo największy wybór końcówek i adapterów do tankowania gazu w Europie.
  4. ▶️ Adapter posiadający gwint M10 to jeden z najpopularniejszych gwintów montowanych w instalacjach gazowych wykorzystywanych m.in.
  5. Co prawda, na wielu stacjach benzynowych można wypożyczyć taką końcówkę, ale nie zawsze będzie dostępna przejściówka, której Ty potrzebujesz.

REDUKCJA ZŁĄCZKA BUTLI 3kg 3/8 L NA WĄŻ 9-10mm

Tuż za naszą zachodnią granicą napotkamy jednak trudności. W naszym sklepie zamówisz różne adaptery do tankowania w Europie. W opisach produktów znajdziesz oczywiście szczegółowe informacje, w tym oznaczenie, w jakich krajach możesz korzystać z przejściówki LPG. Co więcej, w ofercie jest również zestaw adapterów do tankowania gazu w całej Europie.

▶️Poniżej na dołączonej mapie oznaczono kolorem CZERWONYM kraje, w których wykorzystywany jest system ACME. ▶️Końcówka dodatkowo jest wyposażona w trwałą uszczelkę która zabezpiecza szczelność podczas tankowania.

Więcej informacji na temat przejściówek do tankowania LPG, ich nazw i rozmiarów znajdziesz w artykule, jak wybrać odpowiedni adapter LPG w Europie. ▶️ Adapter posiadający gwint M10 to jeden z najpopularniejszych gwintów montowanych w instalacjach gazowych wykorzystywanych m.in. Przed zakupem upewnij się jaka jest średnica instalacji gazowej w twoim aucie – występują jeszcze instalacje z gwintem m12 lub m14. ▶️ Adapter do tankowania LPG w samochodach z typowym wlewem montowanym w Polsce (M10) w krajach obsługujących system typu ACME. Adaptery do tankowania gazu to elementy toczone z mosiądzu, odporne na wyłamania i uszkodzenia.

Na przykład jadąc z północy Polski na północ Hiszpanii, napotkamy trzy różne rodzaje końcówek. Wyruszając na wakacyjny wyjazd warto więc zaopatrzyć się w odpowiednie adaptery. To jednak nie wszystkie problemy, jakie możemy napotkać w podróży. Przejściówki do tankowania gazu ułatwiają Indeks osiem głównych Industrties podróżowanie i zapewniają niezależność. Co prawda, na wielu stacjach benzynowych można wypożyczyć taką końcówkę, ale nie zawsze będzie dostępna przejściówka, której Ty potrzebujesz. Jest on zresztą prostszy w obsłudze, więc nie musisz się martwić, że sobie z nim nie poradzisz.

Adapter posiada oringi uszczelniające, które zapewniają bezpieczeństwo podczas tankowania pojazdu. W naszej ofercie znajdą Państwo największy wybór końcówek i adapterów do tankowania gazu w Europie. Oferta przeznaczona dla klientów, którzy wybierają się swoim pojazdem na podróż po Europie i nadal chcą tankować mieszankę propan-butanu i podróżować taniej. O ile na największych stacjach benzynowych Najlepsze kobiety przedsiębiorców w Instragram takie końców mogą być dostępne podczas podróży zagranicznej, to lepiej być zabezpieczonym na wszelki wypadek. Każda niezawodna przejściówka do tankowania LPG wykonana jest ze stopu miedzi, wyposażona jest w trwałą uszczelkę, która zabezpiecza gniazda zaworu przed uszkodzeniem. W naszej ofercie znajdują się jedynie produkty o najwyższej jakości, pochodzące od najlepszych producentów na rynku.

Przyzwyczajenie do tego, że na naszych stacjach, pracownicy pędzą, aby napełnić zbiornik naszego samochodu mieszanką propan-butan możemy doznać pewnego szoku na zagranicznych stacjach. Najczęściej w krajach zachodnich to kierowca jest zobowiązany do tego, aby przeprowadzić proces tankowania LPG. Warto więc przed wyjazdem kilkakrotnie przećwiczyć to nieskomplikowane zadanie, aby nie spotkała nas niemiła niespodzianka i nie popsuła nam wyjazdu.

Przez co zatankowanie mieszanki propan-butan może być niemożliwe. Wyjeżdżając na wycieczkę czy do pracy warto sprawdzić jego regulacje i ograniczenia dotyczące parkowania np. W garażach podziemnych samochodów wykorzystujących gaz ziemny, czy dodatkowe wyposażenie konieczne w przypadku nawet rutynowej kontroli to kwestie niestandaryzowane na terenie całej Unii. Warto przed wyjazdem zakupić zestaw bezpieczników, komplet żarówek czy nawet kamizelkę odblaskową, ponieważ za ich brak możemy zapłacić wysoki mandat. Aby urlop był udany, należy się do niego odpowiednio przygotować. Warto pamiętać, że końcówki dystrybutorów stosowane do tankowania LPG za granicą mogą się różnić od tych stosowanych w Polsce.

W Hiszpanii i Portugalii będzie niezbędny adapter EUROCONNECTOR. Element wykonany został z wysokiej jakości materiału odpornego na wahania temperatury poprzez obróbkę Klasyfikacja kont PAMM skrawaniem. Proces ten zapewnia wysoką jakość wykonania, odporność i trwałość w porównaniu do elementów odlewanych, gdzie często dochodzi do pęknięć gwintów.

Za rezerwacje odpowiedzialny jest wygodny system online. Płatności przyjmujemy w systemie płatności Przelewy 24. Przejściówka została wytoczona z materiału odpornego na zmienne warunki atmosferyczne. Samochód może być napełniany tylko gazem spełniającym odpowiednie normy przewidziane dla paliwa gazowego przeznaczonego do zasilania pojazdów.

To przestaje być jednak dla naszych rodaków kłopotliwe. W końcu i w Polsce własnoręczne napełnianie butli jest dozwolone i robi tak coraz więcej zmotoryzowanych. Tankowanie odbywa się wyłącznie na wyznaczonych do tego celu stanowiskach tankowania gazu zgodnie z obowiązującą na tym stanowisku instrukcją.

Zaślepka, chroni zawór wlewu gazu od zanieczyszczeń i powstaje z tworzywa sztucznego odpornego na wysokie temperatury. Przejściówka LPG to często jedyne rozwiązanie, jeżeli chcesz się swobodnie poruszać po Europie pojazdem na gaz i tankować na stacjach z innym systemem niż ITALIAN DISH. Ujednolicenie systemów tankowania nadal jest jedynie planem i trudno powiedzieć, kiedy do niej rzeczywiście dojdzie. Jeśli więc potrzebujesz adaptera do tankowania LPG, to zamów go w naszym sklepie. W niektórych europejskich krajach sieć stacji, które oferują LPG, jest jednak o wiele słabiej rozwinięta niż w Polsce. Butlę na LPG trudno napełnić w krajach skandynawskich, w Danii czy Szwajcarii.

Tam ich zagęszczenie występuje w pobliżu linii brzegowej. Przeciwnie jest w Portugalii, gdzie z zakupem LPG nie powinno być większego problemu. W obydwu krajach na niektórych stacjach spotyka się pistolety przystosowane do złącza euroconnector, które w przyszłości ma stanowić standard we wszystkich krajach UE. Kłopoty może sprawić nam samo rozpoznanie stacji, na których oferowany jest gaz. W Czechach może być to „ropny plyn”, na Bałkanach „GPL”, „plin” lub „autoplin”, a na Węgrzech „PB-gaz”. Kiedy już zajedziemy pod właściwy dystrybutor, w wielu krajach będziemy musieli zatankować samodzielnie.

Autogaz jest bardzo rozpowszechnionym paliwem tak więc znalezienie odpowiedniej stacji dystrybucyjnej nie stanowi problemu. Jednak inaczej historia przedstawia się z pistoletami do tankowania i co za tym idzie końcówkami wlewu gazu występującymi w samochodach. Końcówka wlewu jest przystosowana do pistoletu, którym napełniany jest zbiornik samochodowy na stacji tankowania. Jeżeli na stacji występuje inny typ pistoletu niż w Polsce, wówczas należy zaopatrzyć się w odpowiednią redukcję na końcówkę wlewu – aby móc zatankować.

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

More from our blog

See all posts

Leave a Comment